KHL: AK Bars na korak od naslova prvaka

Hokej 20. tra 201821:16 > 21:18
SK

U četvrtoj utakmici velikog finala KHL-a, AK Bars je pobjedom 3:1 nad CSKA došao na korak od osvajanja titule.

Gosti iz Kazanja odigrali su još jednu taktički zrelu utakmicu, u kojoj su osujetili glavne igrače momčadi, koristii svoje prilike, vješto se branili pa imaju priliku u nedjelju pred svojim navijačima doći do trećeg trofeja.

CSKA je najbolje razdoblje utakmice imao u prvoj trećini, kada su opsjedali mrežu Emila Garipova, ali vratar gostiju je obavljao savršen posao.

Čak je domaćinu poništen i pogodak Svetlakova nakon pregledanog snimka, čini se potpuno opravdano.

U posljednjoj minutu trećine pravi šok za navijače domaćih, u režiji asistenta Landera i strijelca Azeveda.

Taj pogodak u potpunosti je preokrenuo utakmicu u smilsu da je Bars preuzeo kontrolu, dok je u domaćem sastavu sve više bila prisutna nervoza.

Do drugog gola, gosti su došli u 28. minuti, ovoga puta asistent je bio Azevedo, a strijelac Šveđanin Lander

Tračak nade za domaće ukazao se 15 sekundi kasnije, s plave crte pucao je Ivan Telegin, Garipov je kratko odbio pločicu, a Andrej Svetlakov ga prosljedio u praznu mrežu.

Do kraja trećine nije bilo većih šansi iako je CSKA u dva navrata imao dva igrača više.

U trećem razdoblju potpuna kontrola gostujućeg sastava, Moskovljani su propustili jednog igrača više, ali pravih šansi pred mrežom Garipova nije bilo.

Domaći trener Nikitin u finišu je povukao golmana Sorokina, uveo na led šestog igrača, a jedan od najneobičnijh golova u sezoni, kojim je stavljena točka na “i” postigao je junak meča Anton Lander.

Okrenut leđima od protivničkog gola želio je izbaciti pak daleko od svoje trećine, činilo se da pločica ide izvan gola, ali je na kraju na osebujan način završio u mreži za konačnih 1:3.

Utakmica broj pet na programu je u njedelju u Kazanju u 16:00 sati uz izravan prijenos na Sportklubu.