Oleg Nikishin/Getty Images

Hokej

30.03.2018 | 21.34

Bars poveo, 41 obrana Francouza

U prvoj utakmici finalne serije Istočne konferencije KHL-a, hokejaši Barsa svladali su Traktor 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) i nakon preokreta došli do prednosti.

AK Bars

AK Bars

Nakon mirne prve trećine, koja je završila bez golova, ali sa fenomenalnim obranama Pavela Francouza, u 25. minuti švedski internacionalac Richard Gynge svladao je Emila Garipova i doveo oklopnike Traktora u vodstvo.

Francouz je briljirao i u nastavku utakmice, po isteku 60. minute na kontu je imao 41 obranu, ali su hokejaši Barsa uspjeli izjednačiti u 52. minuti pogotkom Stanislava Galijeva, a samo 164 sekunde kasnije Justin Azevedo je preokrenuo rezultat i doveo domaćine do prve pobjede u finalnoj seriji.

Iako su oklopnici Barsa bili oslabljeni, jer na ledu nije bilo drugog najboljeg skupljača bodova (4+8), češkog reprezentativca Jirija Sekača, ipak je presudilo iskustvo u igranju velikih utakmica.

Hokejaši Barsa peti put igraju finale Istočne konferencije, tri puta su stigli do finala prvenstva, a veliki Gagarinov trofej podizali su u dva navrata.

Oklopnici Traktora prvi put su u finalu konferencije.

Sljedeća utakmica na rasporedu je u nedjelju od 16:00 u Kazanju.