Junačina Kuzmenko donio vodstvo za CSKA!

Hokej 29. ožu 201821:21 > 21:42
Oleg Nikishin/Getty Images

Hokejaši CSKA poveli su 1:0 u polufinalnoj seriji doigravanja KHL-a protiv branitelja naslova SKA. Junak je bio mladi Andrej Kuzmenko koji je tri puta matirao golmana domaćina. Pobjedu (5.4) izborili su u produžetku.

U „Ledenom dvorcu“ u Sankt Peterburgu poveli su domaći golom iskusnog Pavela Dacjuka u sedmoj minuti i do kraja prvog dijela više nije bilo golova.

Prava kanonada viđena je u drugoj trećini, Mihail Grigorenko izjednačio je nakon 59 sekundi, a četiri minute kasnije preokret gostima donio je mladi Andrej Kuzmenko. Nikolaj Prohorkin pokazao je od čega je sazdana ekipa SKA, dozvolili su Moskovljanima da 12 sekundi uživaju u prednosti, a onda je zatresao mrežu Ilje Sorokina za 2:2.

Još jedan pak u mrežu ‘Armije’ za novo vodstvo CSKA od 3:2 spakirao je Aleksandar Popov u 29. minuti. Ali, tu nije bio kraj golmanskim mukama, još jedno izjednačenje stiglo je nakon projektila Nikite Guseva.

Novo vodstvo Moskovljana omogućio je drugim golom Kuzmenko da bi 81 sekundu kasnije Sergej Plotnikov osigurao produžetak.

Za vodstvo CSKA od 1:0 u seriji pobrinuo se čovjek koji je odigrao utakmicu života, Kuzmenko je i treći put svladao Miku Koskinena i gosti su proslavili veliku pobjedu na startu finala Zapadne konferencije.

U petak se u finalu Istoka sastaju Bars Kazanj i Traktor Čeljabinsk, a izravan prijenos te utakmice pratite u programu Sportkluba 6.