KHL: SKA u finalu Zapada, CSKA i Jokerit za povijest

Hokej 22. ožu 201821:03 > 21:28
KHL

Hokejaši SKA svladali su Lokomotiv 4-1 u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije KHL-a i plasirali se u finale. U drugom polufinalu CSKA i Jokerit odigrali su najduži susret u povijesti KHL-a. Poslije 143 minute igre Mika Niemi postigao je pobjednički pogodak za Jokerit.

Minas Panagiotakis, Getty Images

U Moskvi su poveli gosti iz Helsinkija golom Briana O’ Neilla koji je u četvrtoj minuti iskoristio isključenje Ivana Telegina i svladao Ilju Sorokina.

Nepunih šest minuta kasnije Kiril Kaprizov je pospremio pak iza leđa golmana Jokerita. Poslije posta od skoro tri mjeseca i 17 utakmica Kaprizov je tim golom odveo utakmicu u produžetak jer idućih 49 minuta nije bilo pogodaka.

Domaćini su ka golu Karrija Rama u prvih 60 minuta uputili 32 udarca, dok su Finci imali 19 pokušaja da postignu pogodak. U nastavku odnos udaraca bio je 52:29 za CSKA.

Oklopnici CSKA i Jokerita odigrali su četiri produžetka bez golova. U 128. minuti činilo se da je sve gotovo.

Poslije gužve pred golom Finaca Roman Ljubimov ubacio je pak iza leđa  Karrija Rama, ali je pogodak poništen jer je golman bio fauliran od strane Platta.

Poslije 143 minute velike borbe i 48 udaraca ka golu Ilje Sorokina Mika Niemi postigao je pogodak i osigurao šesti susret u seriji u Helsinkiju.

Uz strijelca pobjedničkog gola Niemija, najzaslužniji za pobjedu Jokerita bio je nesavladivi Karri Ramo koji je upisao čak 83 obrane!

U Sankt Peterburgu je u petom susretu odlučen pobjednik drugog polufinala Zapadne konferencije, oklopnici SKA svladali su Lokomotiv 3:1 (1:0, 1:1, 1:0).

Domaćini su došli u vodstvo golom Ilje Kovaljčuka koji je u 14. minuti svladao Aleksandra Sudnitsina. Na 1:1 izjednačio je Ivan Lekomcev, ali nade Lokomotiva da mogu iznenaditi branitelje naslova pale su u vodu osam minuta kasnije kada je Vadim Šipačjov poslije asistencije Kovaljčuka postigao četvrti pogodak u play-offu.

Točku na polufinalnu seriju stavio je Ilja Kablukov početkom trećeg perioda.

Hokejaši SKA četvrti put zaredom, šesti ukupno, stigli su do finala Zapadne konferencije gdje ove godine u prva dva dvoboja na svom ledu dočekuju pobjednika dvoboja CSKA – Jokerit.