KHL: SKA, CSKA i Jokerit osigurali playoff

Hokej 9. sij 201818:50 > 20:50
SK

Amur je poslije pobjede protiv Barisa na osmom mjestu Istočne konferencije KHL-a, a SKA, CSKA i Jokerit su osigurali prolaz.

Martin Rose, Getty Images

Posljednji put su hokejaši iz Jekaterinburga slavili protiv CSKA 1:0 daleke 2010. Iako su imali šansu da prekinu negativnu seriju od 10 poraza i konačno proslave pobjedu, oklopnici Avtomobilista nisu iskoristili prednost od 2:1 iz prvog dijela meča. Sergej Šumakov izjednačio je pred kraj druge trećine, a prednost od 3:2 donio je Valerij Ničuškin u 44. minuti. Do kraja dvoboja još po pak je viđen u svakoj mreži, Ivan Telegin je povećao prednost domaćina na 4:2, a poraz je ublažio Anatolij Golišev u 58. minuti.

Kunlun je poslije velike borbe u Sankt Peterburgu ipak morao čestitati šampionu. Gosti su poveli golom Tylora Becka, ali su hokejaši SKA preokrenuli rezultat projektilima reprezentativca Rusije Sergeja Plotnikova i Nikite Guseva.

Oklopnici Amura su u na svom ledu svladali Baris s 3:1 i osvojili važne bodove za nastavak sezone.

Jokerit je u Helsinkiju svladao Traktor s 3:0, i to je šesta pobjeda Finaca u posljednjih sedam mečeva sa oklopnicima iz Čeljabinska. Golman domaćina Rayan Zapolski upisao je deveti shutout ove sezone.

Playoff su za sada potvrdili SKA iz Sankt Peterburga, CSKA iz Moskve i Jokerit Helsinki, a bez šansi za nastavak prvenstva ostali su Dinamo Riga, Yugra i Lada.