KHL: Ak Bars srušio SKA u velikom derbiju!

Hokej 15. lis 201718:39 > 18:41
Bruce Bennett, Getty Images Sport

Hokejaši Kazanja savladali su SKA u Sankt Peterburgu sa 3:2 poslije produžetka, u velikom derbiju KHL lige.

To je tek drugi poraz momčadi iz Sankt Peterburga u sezoni, ali i drugi poraz u posljednje tri utakmice.

SKA je i pored toga uvjerljivo na čelu Zapadne konferencije, dok je Kazanj prvi na Istoku sa 43 boda, pet više od Omska.

Tkačjov je doveo Kazanj do prednosti u finišu druge trećine, ali je samo pola minuta kasnije Kovaljčuk izjednačio, da bi Kalinin već u drugoj minuti posljednje dionice pogodio za 2:1.

Izjednačio je Malikin u devetoj minutu, da bi gol odluke u produžetku postigao Tkačjov.

Jokerit je savladao Ufu sa 2:0 i učvrstio se na drugom mestu na zapadu sa 47 bodova, dok je Ufa sedma na istoku sa 33 boda.