Hokej

16.04.2017 | 18.17

SKA je novi prvak KHL-a

SKA iz Sankt Peterburga je prvak Kontinentalne hokejaške lige.

SKA je do naslova Gagarinovog kupa stigao u petom susretu finalne serije s Metallurgom u kojem su hokejaši SKA slavili 5: 3. Ovo je druga titula za SKA koji je tako uz Dinamo iz Moskve, AK Bars i Metallurg postao četvrta momčad sa po dvije titule u KHL.

Trener momčadi iz Sankt Peterburga, Oleg Znarok treći put je stigao do trofeja kao glavni trener neke momčadi u KHL.

MVP play offa je vratar Magnitogorska, Vasilij Košečkin. Možda je i čudno da je igrač poražene momčadi najbolji u play offu, a li Košečkin je to svakako zaslužio svojim obranama. Tijekom finalne serije, ne računajući posljednji dvoboj, Košečkin je od 150 udaraca obranio 148.

SKA je utakmicu prelomio u drugoj trećini u kojoj su stigli i prestigli zaostatak od dva gola i poveli pred posljednju dionicu s 3:2.Osala je bio strijelac prvog gola za Magnitogorsk u devetoj minuti prve trećine, a već u četvrtoj minuti druge trećine bilo je 2:0 nakon gola Antipina.

SKA je od sedme minute druge dionice zaigrao puno bolje, a što je najvažnije bili su efikasniji u realizaciji.Gusev, Barabanov i Dadonov bili su strijelci za preokret u drugoj trećini.Kovaljčuk je nakon samo devet sekundi igre u trećoj dionici doveo svoju momčad na 4:2, pa nije prviše igračima iz Sankt Peterburga zasmetao ni gol Kosova na isteku prve minute.

Pred sam kraj susreta, Plotnikov je "potvrdio" titulu za SKA golom na prazan gol.