KHL: SKA na pobjedu od titule

Hokej 14. tra 201721:15 > 21:17
SK

Ekipa SKA iz Sankt Peterburga slavila je u četvrtom duelu finalne serije KHL i došla na korak do titule. Aktualni šampion Metalurg iz Magnitogorska svladan je rezultatom 3:2.

Samo 27 sekundi bilo je dovoljno gostima da povedu. Viktor Antipin je iskoristio asistencije Birjukova i Mozjakina i kaznio neopreznost domaćina na početku utakmice.

Strijelac pogotka za poravnanje početkom druge trećine bio je Dinar Hafizulin, asistirali su Šipačjov i Gusev. Šest minuta prije kraja perioda, aktualni šampion je vratio prednost.

Proradila je finska veza, Tomi Santala je proigrao Oskara Osalu, koji lijepo riješava kontru i Metalurg je sa golom prednosti ušao u posljednji period.

Poslije 88 sekundi igre u posljednjoj trećini Andrej Zubarjev je šutirao i pak je završio iza leđa Vasilija Košečkina. Odlučujući dio susreta, bilo je isključenje Danisa Zaripova 10 minuta kasnije.

Reklo bi se da je ta kazna bila prestroga, a domaći su je iskoristili, Hafizulin je postigao svoj drugi gol i riješio meč.

Meč loptu će imati u 5. utakmici serije, koja se igra u Magnitogorsku za dva dana.