Lokomotiv bolji od CSKA za finale zapada KHL-a

Hokej 18. ožu 201717:31 > 17:43
KHL

Poznati su finalisti zapadne konferencije KHL-a. Na noge najvećem favoritu za naslov izaći će Lokomotiva iz Jaroslavlja, koja je u šestom susretu svladala CSKA iz Moskve 3: 1 i sa ukupnih 4: 2 izbacila "Armejce".

Nakon pobjede u prošlom susretu i slavlja u Moskvi 2:1, domaćim oklopnicima je bilo jasno da im je ova utakmica velika šansa, možda i presudna za uspjeh u seriji i tako su joj pristupili. Od samog starta Lokosi su bili dominantni, kako u obrani, tako i u napadu. Nisu gol primili sve do finiša utakmice, a prethodno su vodili 3:0 preko Kraskovskog već u osmoj minuti, Talbota u 33. i Loktionova u 42. minuti. Jedini gol za CSKA postigao je Da Costa dvije minute prije kraja.

Na taj način samo je ublažen poraz velikog favorita i prošlogodišnjeg finalista, od kojeg se mnogo više očekivalo s obzirom da su imali pole poziciju na Zapadu pred play-off.

U finalu zapadne konferencije Lokomotiva će igrati protiv SKA, koji je bio bolji od moskovskog Dinama 4: 1 u seriji. Ekipa iz Sankt Peterburga imat će prednost domaćeg terena.