Gojanović: Ovo je nova stranica Medveščaka

Hokej 15. ožu 201715:24 > 15:30
Igor Šoban/Medveščak

Bilo je dosta nagađanja i neizvjesnosti od sredine veljače kada je zaključena sezona Medveščaka. Konačno je stigla potvrda kako će iduće sezone Medvjedi sudjelovati u EBEL prvenstvu.

Igor Šoban/Medveščak

Tim povodom predsjednik kluba Damir Gojanović pričao je o planovima za slijedeću sezonu, ovoj odluci, što ona znači za klub i njega osobno.

Da, danas smo, u roku koji je bio dogovoren s predsjedništvom EBEL-a, potvrdili naše sudjelovanje u austrijskom prvenstvu iduće sezone. Imat ćemo priliku gledati utakmice Medveščaka s najboljima iz Austrije, Italije, Slovenije, Mađarske i Češke. Vjerujem kako ćemo uspjeti okupiti konkurentnu ekipu i kako će navijači i dalje uživati u dobroj igri i pobjedama Medvjeda. Zahvalan sam klubovima EBEL-a i predsjedništvu Lige što su prihvatili našu prijavu i odobrili nam sudjelovanje u ovom multiregionalnom, srednjeeuropskom natjecanju. EBEL je mjesto s kojeg smo krenuli prije osam godina u priči revitalizacije kluba i bez EBEL-a ne bi postojao ovako velik i vrijedan, poštovan ‘novi-stari’ Medveščak koji imamo danas. Naravno, uz dužno poštovanje prema klupskoj povijesti– rekao je Gojanović

S uživanjem je sažeo prethodno sudjelovanje u KHL, najjačem europskom hokejaškom natjecanju.

Bilo je lijepo i uživao sam protekle četiri godine gledajući najbolje od najboljih koji su dolazili na naš led zahvaljujući KHL-u. U Domu sportova svjedočili smo najboljem hokeju koji se može vidjeti i zamisliti i iznad kojeg za ikoga izvan Sjeverne Amerike ne postoji više. Naravno, nama je to postalo nešto normalno, kao podrazumijeva se, brzo se svi naviknemo na najbolje… Pred domaćom publikom Medveščak je dočekivao najveće i najbolje na ovom svijetu – klubove SKA, CSKA, Dinamo Moskva, Spartak, sve svjetske institucije hokeja …te najveće igrače. U Zagrebu se igrao i gledao hokej na najvišem svjetskom nivou, a Medveščak je uprkos najmanjem budžetu uspješno igrao protiv tih ekipa i igrača i nerijetko ih pobjeđivao. Medveščak je u Zagreb doveo i neke od najboljih igrača. Da mi je nekad prije netko pričao da će se tako nešto dogoditi, da ćemo ovo sve imati u Zagrebu smijao bih mu se. No, mi smo uspjeli i taj vrhunski hokej omogućili našim navijačima. Odlično je jedna sportska novinarka opisala ove naše protekle godine rječima „Vjerovali ili ne“.

Igor Šoban/Medveščak

Prelazak u EBEL ne smatra degradacijom.

Ulazak u EBEL vidim kao novu stepenicu u djelovanju kluba. Ne treba plakati za KHL-om niti ičim iz naše prošlosti, iz svega smo puno naučili, idemo dalje zajedno i siguran sam kako će i u ovim novim odlukama svi pronaći zadovoljstvo uživanja u hokeju. Siguran sam kako EBEL donosi jednu novu dimenziju u klubu ali i novu emociju kod naših navijača. Uostalom, Klub bi trebalo, i vjerujem da jeste, iznad svega.

Najavio je da ostaje u klubu.

Ostajem u klubu, to je moj život trenutno. Konačno, to je moj klub u kojem sam od igrača izrastao u predsjednika. Želim pronaći i postaviti model po kojem će klub biti stabilan i želim ga zatim jednoga dana ostaviti nekome tko će ga dalje voditi odgovorno i s ljubavlju, netko tko će dijeliti viziju o velikom i vječnom Medveščaku poput moje i mojih suigrača koji smo prije devet godina ušli u ovu priču. Dugujemo to našim navijačima, legendama, dugujemo to i našem Ferdi. Možda to i nije išlo tako jednostavno kako sam zamislio u početku, no nisam se predao niti jednom do sada, iako je bilo trenutaka kad sam pomislio ‘što meni ovo sve treba’, niti planiram uskoro. Vjerujem u ovaj klub, vjerujem u Medveščak.

Prirodno, kao i prije svake sezone, budžet je jedna od najvažnijih stavki.

Za sada je prerano detaljnije govoriti o tim planovima, naši timovi počeli su danas vrlo konkretno raditi na planiranju i pripremi iduće sezone. Predviđamo kako bi za nastup u EBEL prvenstvu budžet kluba bio do 2,5 miliona eura i kako taj novac možemo osigurati sponzorski u Hrvatskoj i Europi. Govorimo o osnovnom klupskom budžetu, bez izdvajanja za eventualne posebne događaje, neke dodatne marketinške akcije ili projekte društvene odgovornosti. Moram ponovno skrenuti pažnju kako Medveščak svoj budžet u najvećoj mjeri osigurava od sponzora, oko 80 %. Ostatak se prikuplja od prodaje ulaznica, medijskih i marketinških aktivacija i prava te eksploatacije logotipa i naziva kluba te ostalih izvora prihoda među koje spada i privatna investicija. Ne smijemo zaboraviti kako klub u najvećoj meri financiraju sponzori i dok je sponzora i njihovog ulaganja, klub će moći igrati u kvalitetnim natjecanjima kao što je EBEL.

Dotaknuo se i ciljeva za EBEL.

Cilj je prvo okupiti kvalitetnu ekipu, koja diše kao momčad. Znate, momčad ne postajete i niste zato što ste okupljeni da radite zajedno. Momčad ste zato što vjerujete, poštujete i brinete jedni od drugima. Takvu momčad želim imati. Nakon toga treba odraditi pripreme, otvoriti sezonu i kvalitetno igrati protiv drugih momčadi. To je također vrlo važan cilj u ovom trenutku. Nakon toga plasirati se u play off i zatim zauzeti što bolju poziciju u doigravanju, a ako bude sreće htio bih gledati i EBEL finale u Zagrebu. Moramo osigurati da naši igrači dobiju priliku. Naš sportski tim dobio je smjernice, a uostalom i zbog bodovnog sistema moramo imati više domaćih i mlađih igrača. No budimo jasni, igrati u našoj prvoj momčadi mogu svi oni koji se svojim trudom na treninzima te kvalitetom iskažu pred trenerom i sportskim timom.