Seattle dobio NHL momčad

Hokej 23. srp 202021:31 > 21:32
Hannah Foslien, Getty Images Sport

Nova NHL momčad, koja će se priključiti u američko-kanadsku profesionalnu ligu u hokeju na ledu u sezoni 2021/22. zvat će se Seattle Kraken, objavljeno je u četvrtak.

Osim novog imena, momčad iz Seattlea prezentirala je i logo te boje dresova. Klub je imenovan po mitološkoj morskoj zvijeri, pa je i za osnovnu boju dresa izabrana tamnoplava, dok je logo u obliku slova S koje podsjeća na morsku zmiju.

Prema riječima Izvršnog predsjednika kluba Toda Leiwekea, više od tisuću imena spominjalo se u anketama, a Kraken je bio favorit većine navijača.

Radi se o prilično jedinstvenom imenu u sportu jer imena većine klubova završava na S, a usto ima i mnogo poveznica sa Seattleom. Prvenstveno s našom morskom povijesti, pa stoga što smo okruženi s mnogo vode, a također je Kraken mitološko biće koje je već dugo vremena prisutno u folkloru pacifičkog sjeverozapada. Očekujemo kako će mističnost, intenzitet i snaga koji se vezuju uz Krakena biti i stil na koji će naša momčad igrati,” izjavio je suvlasnik kluba Andy Jassy.

Seattle Kraken bit će 32. momčad u NHL-u, a ligi će se pridružiti samo četiri godine nakon što su Vegas Golden Knightsi postali 31. NHL sastav. Klubu iz Seattlea bit će teško ponoviti sjajnu debitantsku sezonu koju su imali Golden Knightsi koji su stigli do velikog finala u kojem su izgubili od Washington Capitalsa. (H)