All-Star naslov Metropolitanskoj diviziji, Crosby MVP

NHL 27. sij 201910:28 > 10:31
Bruce Bennett/Getty Images

All-Star momčad Metropolitanske divizije pobjednik je All-Star natjecanja među reprezentacijama četiri NHL divizije održanom u noći sa subote na nedjelju u San Joseu.

U finalnom dvoboju u SAP Areni nadigrala je momčad Centralne divizije sa 10-5, a kapetan Pittsburgh Penguinsa Sidney Crosby osvojio je MVP nagradu.

Kanađanin se ovim trofejem pridružio skupini koju sada čini šest igrača, koji su u karijeri uz MVP naslov na All-Star utakmici osvajali i nagrade za najkorisnijeg igrača i najboljeg strijelca NHL-a. Prije Crosbyja na tom su se popisu našli Joe Sakic, Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Bobby Orr and Jean Beliveau.

Utakmice su igrane u formatu dva puta po 10 minuta sa po tri klizača na ledu. Metropolitanska divizija je u polufinalu nadigrala Atalantsku diviziju sa 7-4, a Centralna divizija je bila bolja od Pacifičke divizije sa 10-4.

U finalu su predstavnici Istočne konferencije nakon prvih deset minuta vodili 5-0, a legendarni 36-godišnji vratar New York Rangersa Henrik Lundqvist je zaključao vrata i obranio svih šest udaraca igrača Centralne divizije. U drugih deset minuta su predstavnici Zapadne konferencije postigli pet golova, kad je Lundqvista zamijenio vratar prvaka Washington Capitalsa Braden Holtby, ali su ih isto toliko i primili ponajviše zahvaljujući dvojici igrača, Sidneyju Crosbyju i Mathewu Barzalu iz New York Islandersa. Obojica su postigli po dva pogotka i imali po tri asistencije u finalu, a MVP nagrada je otišla u Crosbyjeve ruke.

Osim Crosbyja i Barzala, dva pogotka je za pobjednike postigao i Cam Atkinson iz Columbus Blue Jacketsa, dok su po jedan gol zabili Claude Giroux (Philadelphia Flyers), Kris Letang (Pittsburgh Penguins), Kyle Palmieri (New Jersey Devils) i Sebastian Aho (Carolina Hurricanes).

Igrači Metropolitanske divizije će među sobom podijeliti milijun dolara koliko iznosi nagrada za pobjedničku momčad.