Ispravljena nepravda za Sonicse, Seattle dobio franšizu

NHL 4. pro 201818:46 > 19:06
wikipedia

Nacionalna hokejaška liga (NHL) priopćila je kako je jednoglasnom odlukom odobreno osnivanje nove franšize, koja će se kao 32. član pridružiti najjačem hokejaškom natjecanju svijetu u sezoni 2021./2022.

Marissa Baecker/Getty Images

Nova franšiza imat će sjedište u Seattleu, a igrat će u diviziji Pacific, zbog čega će Arizona Coyottes biti prebačeni u diviziju Central. Osnivače nove franšize je ulazak u ligu koštao 650 milijuna dolara, što je 30 posto veći iznos od onog koji je izdvojen za Vegas Golden Knightse koji su lani stupili u ligu te u prvoj sezoni dogurali do velikog finala (Stanley Cup) gdje su poraženi od Washingtona.

Grupa koja okuplja nove vlasnike franšize htjela je da natjecanje započne godinu dana ranije nego je dozvoljeno, ali je uprava lige odlučila da je to prerano, jer nije gotova rekonstrukcija “Key Arene”, gdje će Seattle igrati.

U “Key Areni” su nastupali Seattle Supersonicsi do 2008. godine, čija je franšiza postala Oklahoma City Thunder, a od tada ovaj grad na sjeverozapadu SAD-a nije imao elitni muški sportski sastav koji se natječe tijekom cijelog zimskog razdoblja. Dosad su imali Seattle Sounderse, članove MLS-a te Seattle Seahawkse, članove NFL-a.

Grupa vlasnika Seattlea, koju čini i poznati holivudski producent Jerry Bruckheimer, uspjela je brzo zainteresirati navijače za novi klub pa je tako za samo sat vremena prodano 10.000 depozita za sezonske karte, dok je na kraju cifra premašila 25.000 interesenata.

Nakon prijema Seattlea ne očekuje se dodatno proširenje lige, ali bi moglo doći do relokacije neke od franšiza, a kao jedan od gradova gdje bi se mogao igrati elitni hokej spominje se i tradicionalno ‘ledom okovani’ Houston.