NHL: Prvaci pred ispadanjem, slavlje Jetsa u Nashvilleu

NHL 6. svi 201810:35 > 10:45
Bruce Bennett/Getty Images

Hokejaši Washingtona su na korak do konferencijskog finala nakon što su na svom ledu u noći sa subote na nedjelju pobijedili aktualne prvake iz Pittsburgha sa 6-3, a veliko iznenađenje priredili su igrači Winnipega koji su slavljem 6-2 na gostovanju kod Nashvillea stigli na pobjedu od finala zapada.

Pittsburgh je u Washingtonu vodio 3-2 nakon dvije trećine, a onda je na scenu stupio junak pobjede Capitalca 22-godišnji češki hokejaš Jakub Vrana. U prvoj minuti posljednje trećine asistirao je Jevgeniju Kuznjecovu za izjednačujući pogodak, a potom i sam postao strijelac u 56. minuti za 4-3, vodstvo koje domaća momčad više nije ispustila.

Pittsburgh je domaćin u šestoj utakmici koja je na rasporedu u noći s ponedjeljka na utorak, a Washington ima priliku prvi put stići do konferencijskog finala nakon 1998. godine i prvi put uopće otkako je u klub stigao Aleksandar Ovječkin.

Samo jedna pobjeda dijeli hokejaše Vegasa i Winnipega od finala Zapadne konferencije. Golden Knights će se za mjesto u finalu moći izboriti već u noći s nedjelje na ponedjeljak pobjedom u San Joseu, a Jetsi će pred svojim navijačima, u noći s ponedjeljka na utorak, pokušati izbaciti Nashville Predatorse, prošlogodišnje finaliste Stanley Cupa i najbolju momčad osnovnog dijela tekuće sezone.

Predatorsi su ispustili prednost domaćeg terena sinoćnjim porazom za koji velike zasluge pripadaju dvostrukom strijelcu Jetsa Kyleu Connoru, koji je prvo pogodio za vodstvo 2-1, a potom i za 4-1 te asistirao kod gola Marka Scheifelea za 5-2 u prvoj minuti posljednje trećine, kojim je domaća momčad demoralizirana.

Osim šestog dvoboja u seriji Vegas – San Jose, u nedjelju je na rasporedu i peta utakmica u seriji Tampa Bay – Boston, u kojoj momčad s Floride vodi sa 3-1 i pobjedom pred svojim navijačima ima priliku izboriti mjesto u finalu Istočne konferencije. (HINA)