Direktiva NHL: Ne izvještavajte o pozitivnima na koronu

NHL 12. srp 20209:48 > 9:51
Minas Panagiotakis/Getty Images

NHL je u subotu objavila da neće dozvoljavati momčadima da objavljuju informacije u vezi s testovima na covid 19 i ozljedama igrača po nastavku sezone, prenose svjetski mediji.

U subotu je potvrđeno da će se NHL sezona nastaviti prvog kolovoza, a da će se sve utakmice igrati u Torontu i Edmontonu, u kojem će biti i finalna serija, koja će na programu biti u listopadu.

Liga navodi da je medicinska privatnost ključni razlog za ovakvu odluku, Udruženje igrača također je podržalo ovu inicijativu.

– Mediji i javnost će znati u kakvoj smo situaciji kada govorimo o testiranjima, ali ne želimo da izdajemo priopćenja s imenima igrača i klubova koji su zaraženi. Medicinska privatnost je važna i mi ćemo je štititi – izjavio je zamjenik komesara lige Bill Daly.

Daly je dodao da se i Las Vegas razmatrao kao potencijalno mesto za održavanje nastavka sezone, ali je sve veći broj pozitivnih slučajeva covida 19 u tom gradu u Nevadi ipak natjerao organizaciju da kao destinaciju za najbolje hokejaše svijeta odabere dva kanadska grada.