Iz ničega stvorio grandioznu karijeru – on je Cro Cop

SK Fight 1. ožu 201921:38 > 21:47
Gary M. Prior/Getty Images

Mirko Filipović šokirao je javnost objavom kraja karijere uz ozbiljne zdravstvene probleme. U prilogu teksta pogledajte kako je izgledala Mirkova posljednja borba.

Etsuo Hara/Getty Images

Legendarni Cro Cop posljednju je pobjedu ostvario protiv Roya Nelsona, čovjeka kojimu je ostao ‘dužan’. No, uslijed zdravstvenih problema koji su se pojavili ovoga tjedna, a koje je javnosti predočio u ekskluzivnom intervjuu za Dnevnik Nove TV, Mirko Filipović najavio jest kako je zaključio borilačku karijeru.

Mirko Filipović rođen je u Privlaci prije 44 godine, tamo je i započeo s treninzima sanjajući o karijeri profesionalnog borca po uzoru na filmove holivudske zvijezde 1980-ih godina, Jean Claude Van Dammea. Kasnije se priključio jednom klubu u Vinkovcima gdje je prije punoljetnosti ozbiljno počeo trenirati borilačke sportove. Kasnije je stvorio veliku karijeru boreći se u legendarnom Prideu gdje je stvorio neke od najljepših uspomena za fanove borilačkih sportova diljem svijeta, samim time postao je i ikona tog načina života. A upravo izraz ‘način života’ najbolje opisuje koliko je boravak u ringu značio najboljem hrvatskom borcu svih vremena.

Bez ringa i borbi ne mogu, teško je ljudima objasniti kakav je to osjećaj, nisu samo borbe u pitanju, tu je i društvo, putovanja s ekipom, jednostavno ja to volim,” znao je reći popularni Cro Cop koji je i s 44 godine na leđima ostao jednako posvećen sportu kojem je posvetio čitav život.

U video prilogu pogledajte kako je izgledala Mirkova posljednja borba, pobjeda nad Nelsonom koju je odradio u New Yorku 17. veljače.