Karate SP: Hrvatska dobila svjetskog prvaka

SK Fight 10. stu 201818:29 > 18:35
Photo by Burak Akbulut/Anadolu Agency/Getty Images)

Hrvatska je nakon punih deset godina ponovno dobila svjetskog prvaka u karateu, to je Ivan Kvesić.

Photo by Burak Akbulut/Anadolu Agency/Getty Images)

Mladić rodom iz Širokog Brijega briljirao je na čitavom turniru, najprije je svladao Rumunja Michalachea s 4-0, zatim Dionicia Gustava (8-1) iz Dominikanske Republike, a borba s Bjelorusom Isakauom (4-3) bila je najneizvjesnija. U četvrtfinalu, danski borac Michel Corbalan (5-0) nije imao šanse, dok je veliki trijumf hrvatski karatista ostvario u polufinalu protiv europskog i svjetskog prvaka iz Turske, Ugura Aktasa (2-1). Kada se očekivao finalni dvoboj stigla je informacija kako Ukrajinac Valerij Čobotar nije u stanju izići na pozornicu zbog ozljede, tako je bez borbe u finalu Kvesić postao svjetskim prvakom.

To je treći put da je jedan hrvatski borac postao prvakom u karateu, prvi je bio Junior Lefevre 2000. godine, prije deset godina zlatom se okitio Danil Domdjoni. Kvesić je inače član Karate kluba “Hercegovac” iz Zagreba.