Brat i sestra Abe osvojili zlatne medalje na SP

SK Fight 21. ruj 201816:46 > 16:49
Matt Roberts, Getty Images Sport

Još jedan povijesni dan na Svjetskom prvenstvu u džudu, kojeg možete pratiti na Sportklubu. Brat i sestra osvojili su zlatne medalje!

Drugog dana Svjetskog prvenstva u džudu u kategoriji do 52 kilograma svoju dominaciju u seniorskoj konkurenciji najavila je još jedna tinejdžerka – osamnaestogodišnja Japanka Uta Abe.

Dominantno je prošla kroz sve mečeve i popela se na najvišu stepenicu na postolju. U muškoj konkurenciji u kategoriji 66 kilograma, najveći favorit za zlatnu medalju Japanac Hifumi Abe opravdao je ulogu favorita. Na ovaj način rođeni brat i sestra prvi put u povijesti prvenstva u istom danu osvojili su zlatne medalje i pokazali da će obitelj Abe dugo biti na tronu svjetskog džuda.

Trećeg dana natjecanja (subota) gledat ćemo natjecanja u muškoj konkurenciji do 73 kilograma i za žene do 57 kilograma, uz izravne prijenose na kanalima Sport Kluba.