Tragedija u Poljskoj: Poginuo belgijski biciklist

Biciklizam 5. kol 201920:16 > 20:18
Gatty Images Sport Darrian Traynor

Belgijski biciklist Bjorg Lambrecht preminuo je nakon teškog pada na utrci oko Poljske, priopćila je njegova momčad Lotto Soudal.

Lambrecht je na trećoj etapi utrke od Chorzowa do Zabrzea, a na 40. kilometru etape Belgijanac je doživio težak pad i sa teškim ozljedama glave prebačen u bolnicu. Nažalost, 22-godišnji biciklist je ubrzo preminuo od zadobivenih ozljeda.

Njegova momčad Lotto-Soudal se nakon ove tragične vijesti oglasila na društvenim mrežama: “Dogodila se najveća moguća tragedija koja se mogla dogoditi Porodici, prijateljima i Bjorgovim kolegama iz ekipe. Počivaj u miru Bjorg.”

Bjorg Lambrecht je bio jedan od biciklista koji su najviše obećavali nakon što je pobijedio u verziji utrke za bicikliste do 23 godine na relaciji Liege-Bastogne-Liege 2017. godine.

Vozio je svoju drugu sezonu na WorldTour-a nakon što je prošle godine završio na drugom mjestu na Svjetskom prvenstvu vozača do 23 godine.