Hvalevrijedna akcija – Bicom do koša!

Biciklizam 16. ruj 202013:16 > 13:18
sportklub

Osječki biciklističko - filantropski tandem ponovno kreće u dugu vožnju biciklom. Lege za djecu superjunake Igor Toman i Ivica Lenard ovoga će puta svoje kilometre donirati korisnicima Doma za odgoj djece i mladeži iz Osijeka.

Kroz 24 sata vožnje Hrvatskom donirat će oko 400 km, a financijski cilj kampanje je 17.000 kuna.

Prikupljenim sredstvima u kampanji financirat će se postavljanje koševa u dvoranu Doma za potrebe sportsko-rekreacijskih aktivnosti korisnika. Zaklada Slagalica, Zaklada srce grada Osijeka i Volonterski centar Osijek podržali su još jednu inicijativu Igora i Ivice koji su članovi ekipe Lege za djecu superjunake, a kampanja će biti postavljena na donatorsku platformu doniraj.org. Lege za djecu superjunake predvođeni Lenardom i Tomanom prije nekliko godina su prikupljali sredstva za obnovu osječke pedijatrije, a posljednja u nizu akcija je bila bicikliranje za financiranje auto škole za dvoje štićenika Doma za djecu Klasje. Kampanja počinje 1. rujna, a trajat će do 20. rujna.

Biciklistički tandem će u vožnju krenuti 15. rujna iz Osijeka. Ruta vodi preko Zagreba, prema Rijeci, a završava nakon 24 sata. Uz Lenarda i Tomana biciklirat će i Lege za djecu superjunake, prijatelji i poznanici u mjestima kroz koja budu prolazili, ali i poznate osobe, pa je svoje sudjelovanje i potporu projektu obećao Ivica Kostelić koji će se dvojcu pridružiti prije Zagreba. Za kraj planiramo revijalnu košarkašku utakmicu poznatih i štićenika Doma.

Svaka čast!