Doživite adrenalin na Speedway Europskom prvenstvu

sportklub

U subotu 20. svibnja , u 19 sati na stadionu Millenium u Donjem Kraljevcu održava se speedway utrka, jedinstvena u Hrvatskoj.

sportklub

U srcu Međimurja nalazi se jedina staza u Hrvatskoj za speedway utrke i jedna je od najljepših staza u Europi. Ovo je već dvanaesta godina zaredom kako ova staza ugošćuje najbolje vozače svijeta na speedway utrkama.Na ovogodišnjoj utrci najbolji europski vozači će se boriti za prvih 7 mjesta koja vode u finale.

Za vas koji ste slabije upoznati s ovim sportom, speedway je specifičan motociklistički sport u kojem vozači voze motocikle od 500 ccm koji nemaju kočnice, već samo kvačilo i gas.  I upravo to čini ove utrke vrlo atraktivne i zanimljive za gledatelje.

Hrvatski predstavnik je 27-godišnji Jurica Pavlic, europski prvak 2007., te juniorski viceprvak svijeta 2009. godine, velika nada svjetskog speedwaya. Ove godine ima posebno jaku konkurenciju, dolaze među mnogima Poljak Adrian Miedzinski, Danac Mikkel Bech, Ukrajinac Andriej Karpow…..

Spektakl počinje 20. svibnja 2017. godine, a mi posebno želimo poželiti sreću našem predstavniku Jurici Pavlicu.