Objavljen MotoGP kalendar za 2020. godinu

Moto GP 28. kol 201916:52 > 16:57
Getty Images/Bryn Lennon

U novom je kalendaru čak 20 utrka, a nakon 38 godina vraća se VN Finske

FIM je objavio provizorni kalendar utrka MotoGP prvenstva za 2020. godinu koji je znatno drugačiji od ovogodišnjeg. Prije svega, nakon gotovo četiri desetljeća u kalendar se vraća VN Finske koja je – očekivano, radi vremenskih uvjeta – odmah dobila ljetni termin sredinom srpnja. Tako je VN Njemačke pomaknuta ranije, samo tjedan dana prije utrke u nizozemskom Assenu. Velikih promjena ima i na počeku kalendara. Naime, VN Tajlanda koja je bila dio “flyaway” turneje Azijom i Oceanijom u jesen, sada se seli u ožujak, odmah poslije VN Katara koja ostaje uvodna utrka sezone. VN Argentine se također seli u kasniji termin, iza utrke u SAD-u, na kraj travnja. Iako je bilo govora da bi iz kalendara mogla ispasti neka od čak četiri utrke u Španjolskoj, to se ove godine nije dogodilo. Također, u kalendaru je ostala VN Češke iako još uvijek nije potpisan ugovor između orgazinatora i promotora.

sportklub
Date Grand Prix Circuit
08 March Qatar* Losail International Circuit
22 March Thailand Chang International Circuit