Prvi susret MotoGP divova

Moto GP 16. sij 201914:14 > 14:20
sport klub

Objavljene su fotografije s prvog susreta novih partnera u momčadi Repsol Honda, aktualnog i peterostrukog prvaka svijeta Marca Marqueza i trostrukog svjetskog prvaka Jorgea Lorenza

Radi ugovornih pitanja, jer je tijekom prošle kalendarske godine Jorge Lorenzo još uvijek bio zaposlenik Ducatija, tek su sada objavljene povijesne fotografije njegovog prvog susreta s momčadskim partnerom Marcom Marquezom te prve vožnje s Hondom RC213V. Taj se događaj zbio u Valenciji te označava početak možda i najzanimljivije ere MotoGP-a ikada.

sporktlub

Naime, u povijesti MotoGP-a samo je postava Movistar Yamahe iz 2016. godine sa Valentinom Rossijem i Jorgeom Lorenzom – s ukupno 10 titula – bila trofejnija od nove vozačke postave Honde u kojoj Marquez i Lorenzo imaju ukupno osam titula. Međutim, svih tih osam titula osvojeno je u posljednjih 8 godina, što je samo po sebi senzacionalno te jamči spektakl u sezoni koja započinje 8. ožujka Velikom nagradom Katara. Inače, prezentacija momčadi Repsol Honda održati će se 23. ovog mjeseca u Madridu, gdje će ekskluzivno biti i reporteri Sportkluba.