Lorenzo upitan za utrku na Tajlandu

Moto GP 5. lis 201816:58 > 17:01
© 2018 Ducati Motor Holding spa

Vozač Ducattija Jorge Lorenzo izjavio je da je blizu toga da donese odluku o propuštanju Velike nagradu Tajlanda poslije ozbiljnog pada tijekom drugog slobodnog treninga.

Lorenzo je u padu zadobio kontuziju zgloba lijeve ruke i članka desne noge, kao i modrice, a već je bio nedovoljno spreman za 15. utrku sezone poslije nezgode u prvom zavoju utrke u Aragonu prije desetak dana. Španjolac je odmah poslije pada prebačen u bolnicu, a na pitanje da li će se vratiti na motor u subotu odgovorio je da najvjerojatnije neće.

Da me sada pitate, rekao bih – ne. Zbog prethodne frakture, ozlijeda je sada lošije, nije ništa slomljeno, ali osjećam veću bol. Pored toga, zadobio sam ozljede lijevog zgloba i desnog članka i ne mogu stati na nogu. Zbog toga bih sada rekao ne, ali ne želim brzati, sačekat ću i vidjeti kako ću se osjećati ujutro“, istaknuo je Lorenzo.

Peterostruki svjetski prvak istaknuo je i da je imao sreće što nije zadobio teže ozljede u zastrašujućem udesu.

Bilo je zastrašujuće, bio sam uplašen. Uplašio sam se za svoje stopalo jer me je jako boljelo. Pao sam na leđa i na stopalo, puno sam se okretao. Desno stopalo me je jako boljelo, ali sam potom shvatio da se stanje nije pogoršalo. Zbog toga sam sretan“, naglasio je Lorenzo.