Dominacija Ducattija na Aragonu

Moto GP 22. ruj 201815:13 > 15:34
Mirco Lazzari gp, Getty Images Sport

Vozači Ducattija Jorge Lorenzo i Andrea Dovizioso ostvarili su najbolja vremena u kvalifikacijama pred utrku za Veliku nagradu Aragona u Moto GP prvenstvu. Kvalifikacije je obilježio i najlošiji rezultat Valentina Rossija u posljednjih 12 godina.

Pole-poziciju, svoju treću na stazi Aragon osvojio je Jorge Lorenzo, koji je za 14 tisućinki bio brži od kolege iz Ducattija Andree Doviziosa.

Prvak kraljevske klase Marc Marquez je poslije pada na četvrtom treningu imao na raspolaganju jedan motor, pa je kvalifikacije završio na trećem mjestu sa 79 tisućitih djelova sekunde iza Lorenza.

Četvrti je u kvalifikacijama bio vozač LCR Honde Cal Crutchlow, peti je bio Andrea Iannone iz Suzukija, a šesti drugi vozač Honde Dani Pedrosa.

U prvih deset kvalifikacije su završili još Danilo Petrucci, Alvaro Bautista, Aleks Rins i Jack Miller.

Legendarni Doktor Valentino Rossi je na motoru Yamahe bio tek 18, što je bio njegov najslabiji rezultat u kvalifikacijama od 2006. godine i vožnje u Nizozemskoj u Assenu.

Utrka na stazi u Aragonu je na programu u nedjelju od 14 sati, a izravan prijenos možete pratiti na Sportklubu 3.