VN Češke: Marquezu pole position, Rossi odmah iza njega

Moto GP 5. kol 201714:50 > 14:52
getty images/mirco lazzari

Vozač Honde i trenutno vodeći u generalnom plasmanu Marc Marquez krenuti će sa prve pozicije u nedjeljnoj utrci za Veliku nagradu Češke na stazi u Brnu.

Mirco Lazzari gp/Getty Images

Španjolac je bio najbrži u kvalifikacijama, a odličan je bio i Valentino Rossi na Yamahi, koji je čuvao snagu za kraj, i do drugog mjesta stigao je sa ukupno 92 tisućinke zaostatka za velikim rivalom.

Sa treće pozicije krenuti će Marquezov klupski kolega Dani Pedrosa, koji je za vodećim imao zaostatak od 0.138 sekundi.

Četvrti najbolji rezultat imao je Andrea Dovizioso, peti je bio Carl Crutchlow, šesti Jorge Lorenzo, koji je izgubio treću poziciju zbog minimalne greške i izlaska sa staze, dok je Maverick Vinales razočarao zauzevši sedmu poziciju.

Prošle godine u Brnu je slavio Crutchlow, a prijenos desete utrke u Moto GP prvenstvu pratite u nedjelju od 14 sati na SK2.