Prva pobjeda KTM-a i čovjeka koji treći put vozi

Moto GP 9. kol 202015:10 > 15:19

Vozač KTM Bred Binder ispisao je nove stranice povijesti pobjedom na Velikoj nagradi Češke, trećoj utrci ovogodišnjeg Moto GP prvenstva

Južnoafrikanac Brad Binder (KTM) ostvario je u nedjelju na Velikoj nagradi Češke svoju prvu pobjedu na utrkama Svjetskog prvenstva u motociklizmu u kraljevskom razredu MotoGP, a ujedno je postao i prvim vozačem koji je u najjačoj konkurenciji do trijumfa došao vozeći motocikl austrijske marke KTM.

Binderu je to bio treći nastup u kraljevskom razredu u koji je stigao nakon što je prošle godine završio drugi u redoslijedu vozača u Moto2. Južnoafrikanac je prije četiri godine bio svjetski prvak u razredu Moto3.

Binder je do pobjede stigao ispred Talijana Franca Morbidellija (Yamaha), koji je vodio do pola utrka, a na kraju je za pobjednikom zaostao 5.266 sekunde. Morbidelli se prvi put popeo na pobjedničko postolje u utrkama MotoGP.

Treće mjesto je osvojio Francuz Johann Zarco (Ducati-Avintia) sa zaostatkom od 6.693 sekundi za pobjednikom.

Vodeći u ukupnom redoslijedu vozača i pobjednik prve dvije utrke u sezoni, Francuz Fabio Quartararo (Yamaha) završio je na sedmom mjestu.

Quartararo je u tri utrke sakupio 59 bodova, 17 više od drugoplasiranog Španjolca Mavericka Vinalesa (Yamaha) koji je u Brnu završio tek na 14. mjestu što mu je donijelo dva boda.

Svjetsko prvenstvo u motociklizmu nastavlja se utrkama na Red Bull Ringu u austrijskom Spielbergu, koje su na rasporedu 16. i 23. kolovoza.