Hamiltonu nova pobjeda, ali i rekord na Silverstoneu

Formula 1 14. srp 201916:32 > 16:43
Charles Coates/Getty Images

Lewis Hamilton pobjednik desete utrke sezone - Velike nagrade Velike Britanije.

Hamilton (Mercedes) je tako stigao do sedme pobjede u sezoni, a šeste na stazi u Silverstoneu, što je novi rekord legendarne staze.

Iza njega je završio momčadski kolega Valtteri Bottas, dok je uz njih na postolju bio Charles Leclerc u Ferrariju.

Utrku je obilježila velika greška Sebastian Vettela kočenju zbog čega  se zabio u Maxa Verstappena, s koji je u tom trenutku vodio borbu za treće mjesto, te su obojica završila izvan stane. Verstappen se brzo vratio na stazu i na kraju stigao do petog mjesta, dok je Nijemac morao u boks na promjenu prednjeg krila i na kraju je završio 16.

Ispred Verstappena je završio Pierre Gasly, a bodove su još osvojili Sainz, Ricciardo, Raikkonen, Kvjat i Hülkenberg.

U ukupnom poretku Hamilton ima 197 bodova, 31 više od Bottasa, čak 71 više od Vestappena. Kada je poredak konstruktura u pitanju Mercedes ima 407, Ferrari 243, a Red Bull 191 bod.

Sljedeća utrka je velika nagrada Njemačke na Hockenheimu za dva tjedna.