Dominacija Hamiltona na Catalunyi za povijesni uspjeh!

Formula 1 12. svi 201916:46 > 16:49
Mark Thompson/Getty Images

Aktualni prvak Formule 1 Lewis Hamilton u dominantnom stilu slavio je na Velikoj nagradi Španjolske, u petoj utrci ovogodišnjeg prvenstva.

Vozač Mercedesa je na stazi Catalunya slavio treću godinu zaredom i došao do svoje 76. pobjede u karijeri.

Britanac je vodio tijekom svih 66 krugova i njegov trijumf nijednog trenutka nije doveden u pitanje, a svo vrijeme mu je najbliži bio timski kolega Bottas. Njih dvojica su zajedno nastavili dominaciju Mercedesa ove sezone, donijeli su mu i petu dvostruku pobjedu ove godine. To je ujedno prvi put u povijesti da je jedan team to ostvario.

Dvojcu Mercedesa na podiju se pridružio Max Verstappen u Red Bulla, koji je u izravnom duelu bio bolji od vozača Ferrarija Sebastiana Vettela i Charlesa Leclerca. Četvorostruki svjetski prvak morao se zadovoljiti četvrtom pozicijom, dok je mladi Monegašanin kao petoplasirani prošao kroz cilj.

Zahvaljujući trećoj pobjedi sezone, uz koju je ostvario i najbrži krug utrke, Hamilton je preuzeo vodstvo u ukupnom poretku i sada ima 112 bodova, ispred Bottasa koji ima 105.

Prvenstov se nastavlja Velikom nagradom Monaka na ulicama Monte Carla 26. svibnja.