Mlađi Schumi ide očevim stazama, već je u Ferrariju!

Formula 1 16. sij 201910:19 > 10:35
Getty images/Daniel Kopatsch

Mick Schumacher, sin legendarnog vozača Formule 1 Michaela, priključio se Ferrarijevoj vozačkoj akademiji, prenijeli su britanski mediji.

Prije mjesec dana ovaj 19-godišnji automobilist prebačen je iz Formule 3 u Formulu 2, a u sklopu novog ugovora dobio je zadatak odvoziti dvije test vožnje za Ferrari.

Mick će tako krenuti očevim stopama, koji je s “propetim konjićem” došao do pet šampionskih titula, od ukupno sedam koje je dohvatio za karijere u Formuli 1.

Michael je za Ferrari vozio od 1996. do 2006. godine, a trenutno se nalazi u teškom zdravstvenom stanju zbog nesreće koju je doživio 2013. na skijanju u Francuskoj.

Suradnja s mlađim Schumijem još nije potvrđena iz ove talijanske ekipe, iako se ranije nisu ustezali pokazati zanimanje da mladi Nijemac postane član njihove akademije.

Iako članstvo u Ferrarijevoj akademiji nije sigurna karta za put u Formulu 1, u slučajevima Charlesa Leclerca i Antonija Giovinazzija upravo je ona bila jedna od stanica do najbržeg cirkusa na svijetu. Leclerc je tako došao do Saubera i sada momčadi Ferrarija u F1, kao i Giovinazzi, koji je trenutno u Sauberu.