Hamilton pobjedom aktivan za titulu

Formula 1 30. lis 201621:44 > 21:45
Clive Mason/Getty Images

Britanac Lewis Hamilton slavio je na nedjeljnoj utrci formule 1 za Veliku nagradu Meksika vodeći od početka do kraja utrke te je za sedam bodova smanjio zaostatak u ukupnom redoslijedu. Britanac je na stazi „Ermanos Rodriges“ došao do sedme pobjede ove sezone, a 51. u karijeri.

Drugo mjesto zauzeo je Hamiltonov timski kolega iz Mercedesa Nico Rosberg, dok se na trećem mjestu pobjedničkog postolja našao Sebastijan Vettel u Ferrariju.

Hamilton je uvjerljivo slavio u Mexico Cityju, pošto je vodio od starta do cilja, sa izuzetkom odlaska u boks. Britanac je startao s pol pozicije i napravio grešku već poslije prve krivine, kada je otišao široko, ali pošto je iza njega došlo do malog kontakta između Rosberga i Verstappena, nije morao nikoga propustiti i uspio je odvojiti se.

Aktualni svjetski prvak Hamilton dvije utrke prije kraja sezone ima 330 bodova i u ukupnom redoslijedu zaostaje za Nicom Rosbergom 19 bodova. Odluka o svjetskom prvaku može pasti već za dva tjedna u Sao Paulu gdje će se vozači boriti za Veliku nagradu Brazila. Posljednja utrka sezone na rasporedu je 27. studenoga u Abu Dhabiju.