Hamilton s prve startne pozicije

Formula 1 11. srp 202017:21 > 17:22
Charles Coates/Getty Images

Aktualni svjetski prvak u formuli 1 Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) osvojio je prvu startnu poziciju za nedjeljnu utrku za Veliku nagradu Štrajerske na stazi Red Bull Ring u austrijskom Spielbergu, nakon što je bio nadmoćan u subotnjim kvalifikacija održanim u teškim vremenskim uvjetima i na kišom natopljenoj podlozi.

U sve tri kvalifikacijske runde Hamilton je imao najbolja vremena, a u završnom krugu kvalifikacija je sve konkurente ostavio za više od 1.2 sekunde iza sebe. Drugo vrijeme je imao NIzozemac Max Verstappen (Red Bull), a iz drugog reda će startati Španjolac Carlos Sainz Jr. (McLaren) i Finac Valtteri Bottas (Mercedes).

Loš dan su imali vozači Ferrarija. Nijemac Sebastian Vettel je završio kvalifikacije na 10. mjestu, a Monegašanin Charles Leclerc nije ni sudjelovao u posljednjoj kvalifikacijskoj rundi sa 11. vremenom.

Veliko razočaranje doživjeli su vozači Racing Pointa. Meksikanac Sergio Perez, koji je imao najbrže vrijeme prvog slobodnog treninga u petak, ispao je već nakon prve kvalifikacijske runde, a Kanađanin Lance Stroll je završio nastup u drugoj rundi sa 13. vremenom kvalifikacija.

Druga utrka nove sezone Svjetskog prvenstva formule 1 na rasporedu je u nedjelju, s početkom u 15 sati i 10 minuta.