Htio da se članovi njegove momčadi namjerno zaraze!?

Formula 1 30. ožu 202018:41 > 18:45
Red Bull Content Pool

Voditelj odjela za mlade vozače u formula 1 momčadi Red Bull Helmut Marko izjavio je kako je svojim vozačima predložio da se namjerno zaraze koronavirusom.

Cilj je bio kako bi vozači stekli imunitet prije početka sezone, ali njegov prijedlog “nije bio dobro prihvaćen”.

– Imamo četiri vozača u Formuli 1 i još osam ili 10 mladih vozača. Radi se o mladim i zdravim dečkima i kao takvima u odličnom zdravlju. Htio sam organizirati kamp na kojem bi se zarazili. Time bi stekli imunitet i bili spremni za početak sezone. Ipak, ta moja ideja nije naišla na odobravanje – izjavio je 76-godišnji Marko.

Gospodin očito nije dobro informiran, jer životno su ugrožene sve dobne skupine od 9 do 99+ godina. Jest da je stopa smrtnosti kod mladih osoba mala, ali nije nepostojeća, što znači da je ovim činom ugrozio živote svojih vozača. Vidjet ćemo hoće li možda i kazneno odgovarati za taj čin.

Zbog pandemije koronavirusa odgođene su utrke za Veliku nagradu Barheina, Vijetnama, Kine, Nizozemske, Španjolske i Azerbajdžana, dok su utrke za VN Australije i Monaka otkazane, a sezona će najranije početi utrkom za VN Kanade 14. lipnja.

(Hina, Sport Klub)