Automoto

16.11.2019 | 20.23

Verstappenu pol pozicija u kvalifikacijama

Max Verstappen osvojio je pol poziciju u kvalifikacijama za Veliku nagradu Brazila.

Nizozemac u bolidu Red Bulla je na stazi Interlagos odvezao najbrži krug s vremenom 1:07.508 i tako stigao do svog druge pole positiona u karijeri.

Sebastian Vettel i Lewis Hamilton su osvojili drugu i treću poziciju. Charles Leclerc je imao četvrti najbrži krug, ali će zbog promjene motora krenuti sa 14. pozicije. Među 10 najboljih još su se našli Valtteri Bottas, Alexander Albon, Pierre Gasly, Romain Grosjean, Kimmi Raikkonen i Kevin Magnusen.

Sutrašnja trka se vozi od 18:10 po centralnoeuropskom vremenu. Hamilton je od ranije prvak svijeta, dok je Mercedes opet bio najbolji u konkurenciji konstruktora.