Mark Thompson/Getty Images

Automoto

16.10.2019 | 23.04

F1 stiže u Miami, vozit će se oko teniskog stadiona!?

Hard Rock stadion poprište je utakmica NFL, MLB momčadi, ali i teniskog Masters 1000 turnira. Međutim, sada bi mogao dobiti dodatnu funkciju...

Hard Rock Stadium

Mark Brown/Getty Images

Želja Formule 1, čiji su vlasnici odnedavno Amerikanci, već neko vrijeme jest da se jedna Velika nagrada održi u Miamiju. Od početka je ideja da to bude nova gradska staza, a sada su po prvi put otkriveni detalji dogovora između Formule 1 i Hard Rock stadiona.

U Americi se inače već vozi jedna utrka i to u Austinu u Teksasu, a očekuje se da se Miamu u kalendaru Formule 1 pojavi 2021. godine. Sljedeće sezone će prvenstvo F1 prvi put imati 22 utrke, jer se pridružuju Velika nagrada Nizozemske te Velika nagrada Vijetnama.

Međutim, da bi do ove atraktivne utrke zaista došlo, a koja utrka bi se vozila na stazi po parkingu oko ovog prekrasnog stadiona, bit će potrebno svladati brojne prepreke na putu, uključujući i odobrenje vlasti okruga Miami-Dade.

Osim toga, još prilikom ranijih prijedloga za dovođenjem "oktanskog cirkusa" u ovaj grad na južnoj Floridi pojavila se jaka opozicija tom naumu, a protivnici novog projekta već su podigli svoje glasove.

Ovaj projekt u potpunosti bi bio izveden na zemljištu u vlasništvu Stephena Rossoa, vlasnika Miami Dolphinsa, NFL momčadi. Utoliko bi utrka sličila Grand Prixu oko kasina Ceasar's Palaca, koja je kratko bila u kalendaru F1 tijekom 1981. i 1982. godine u Las Vegasu.