Hamilton šokirao bizarnim izjavama: Odustajem od svega

Formula 1 16. lis 20194:50 > 4:50
Foto: Lars Baron/Getty Images

Prvak Formule 1 Lewis Hamilton izrazio je putem društvenih mreža zabrinutost zbog situacije u kojoj se nalazi naša planet, te je pozvao svoje pratitelje da se okrenu veganstvu.

Britanac se svojim navijačima obratio putem društvene mreže Instagram.

“Iskreno, mogao bih odustati od svega i možda hoću. Isključit ću se potpuno. Zašto bih se trudio, kada je cijeli svijet u kaosu i ljude nije briga”, napisao je Hamilton, a onda dodao:

“Tužnim me čini pomisao na to kuda ide ovaj svijet. Izumiranje naše vrste je sve izvjesnije, s obzirom na to da pretjerano koristimo naše izvore. Svjetski lideri su ili neobrazovani ili ih uopće nije briga za životnu sredinu. Želim da moj život nešto znači i iskreno, do sada nije imao smisla. Postanite vegani, to je jedini način da zaista spasimo planet”