Mark Thompson/Getty Images

Automoto

29.09.2019 | 15.21

Mercedes ponovno slavi, Vettel naljutio šefove!

Lewis Hamilton stigao je do devete pobjede sezone i 81. ukupno, korak je bliže novom naslovu prvaka svijeta. Međutim, kontroverzu je izazvalo ponašanje Sebastiana Vettela kojeg očekuje ozbiljan razgovor sa šefovima u Ferrariju.

Lewis Hamilton

Clive Mason/Getty Images

Mercedes je ponovno na vrhu nakon 'stanke' od četiri utrke, Lewis Hamilton i Valtteri Bottas osigurali su prva dva mjesta na Velikoj nagradi Rusije voženoj u Sočiju.

Britanac je odvozio standardno kvalitetnu utrku koju je započeo s druge pozicije nakon što je četvrti put zaredom Pole Position osigurao Ferrarijev Charles Leclerc. Međutim, kontroverzu je prezentirao drugi vozač talijanske momčadi, nekadašnji svjetski prvak Sebastian Vettel. Naime, plan Ferrarija bio je da najprije Leclerc pomogne Vettelu u borbi protiv Hamiltona, a nakon prvog ulaska u boks tu je ulogu trebao odraditi njemački vozač. No, tvrdoglavi Vettel odbio je to učiniti i na koncu utrku je završio izvan plasmana nakon problema s bolidom. Nijemca očekuje ozbiljan razgovor s čelnicima momčadi.

Hamilton je povećao vodstvo na vrhu poretka s 322 boda, drugi je Bottas s 249 dok treće mjesto drži Leclerc s 215 bodova. U poretku konstruktora Mercedes je na čelu s 527 bodova, a Ferrari zaostaje za 133 boda na drugoj poziciji.

Do kraja sezone ostalo je još pet utrka, a karavana Formule 1 seli u Japan gdje će se voziti za vikend između 11. i 13. listopada.