Andrea Ivančević u finalu na 60 m prepone

Atletika 3. ožu 201913:03 > 13:08
Cameron Spencer/Getty Images

Andrea Ivančević je osvojila četvrto mjesto u svojoj polufinalnoj skupini s vremenom 8.07 sekundi, dok je Ivana Lončarek sa 8.27 osvojila 16. mjesto

Hrvatska rekorderka Andrea Ivančević izborila je mjesto u finalu utrke na 60 m prepone posljednjeg dana natjecanja na dvoranskom Europskom atletskom prvenstvu u Glasgowu, osvojivši četvrto mjesto u svojoj polufinalnoj skupini s rezultatom 8.07 sekundi, dok je Ivana Lončarek sa 8.27 osvojila 16. mjesto.

Po tri prvoplasirane trkačice iz svake skupine izravno su se plasirale u finale, a pridružile su im se još dvije atletičarke s najboljim vremenom. Andrea Ivančević je trčala u drugoj skupini, a isto vrijeme kao hrvatska rekorderka ostvarila je i Finkinja Hurske u prvoj skupini u kojoj je trčala Lončarek.

Finalna utrka je na rasporedu u 19.25 sati.