U Monte Carlu srušen svjetski rekord!

Atletika 20. srp 201822:20 > 22:22
Paul Gilham/Getty Images

Kenijska atletičarka Beatrice Chepkoech postavila je novi svjetski rekord u disciplini 3.000 metara sa zaprekama na mitingu Dijamantne lige u Monaku, koju ste mogli pratiti u prijenosu na Sportklubu.

Chepkoech je do pobjede u Kneževini došla u vremenu 8:59,36 minuta i za osam sekundi nadmašila dosadašnji najbolji rezultat svih vremena, koji je držala Ruth Jebet iz Bahreina.

27-godišnjoj Kenijki je to najveći uspjeh karijere, do sada je bila četvrta na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru i Svjetskom prvenstvu u Londonu.

U borbi za pobjedu u Monte Carlu, Chepkoech je za više od 16 sekundi nadmašila Cortney Frerichs, a treća je bila Hyvin Kiyeng iz Kenije.

Osim Chepkoech, u središtu pažnje na desetom mitingu sezone našla se južnoafrička atletičarka Caster Semenya, koja je postavila novi rekord mitinga na 800 metara. Najbolji rezultat u Kneževini sada iznosi 1:54,60 minuta, a Semenya je ponovo nagovjestila da bi u perspektivi mogla ugroziti svjetski rekord star 35 godina koji drži Jarmila Kratohvilova.

Na 400 metara u konkurenciji atletičarki djevojka s Bahama Shaunae Miller-Uibo srušila je 22 godine star rekord mitinga legendarne Marie-Jose Perec. U vremenu 48,97 sekundi postavila je i novi rekord Dijamantne lige te nacionalni rekord Bahama.

Dijamantna liga se nastavlja već tijekom vikenda, kada je na programu dvodnevni miting u Londonu, a oba dana prijenosi na Sportklubu počinju u 15 sati.