Kolak: Teško je gledati natjecanje, a ne sudjelovati

Atletika 15. ruj 202019:45 > 19:46
Cameron Spencer/Getty Images

Olimpijska pobjednica u bacanju koplja Sara Kolak nažalost, zbog ozljede palca nije nastupila na "Hanžeku", međutim nije propustila dolazak na stadion Mladosti iz Savu.

“Teško je gledati natjecanje, a ne nastupati,” kazala je zlatna iz Rio de Janeira.

“Žao mi je što ove godine neću bacati na Hanžeku. Vrijeme je fenomenalno, idealno za bacačice,” kazala je Kolak

Miting je propustila zbog ozljede palca koju vuče već neko vrijeme.

Povezano

“Ozljedu vučem već par mjeseci, utječe na tehniku i moje tijelo. Nikako nisam uspjela uloviti pravi ritam treninga. Ozljeda mi stvara problema prilikom važnog tehničkog elementa,” dodala je.

Članica riječkog Kvarnera je ove sezone nastupila na šest natjecanja, a najdalje je koplje bacila u Offenburgu gdje je pobijedila sa 62.68 metara. U Oslu je bacila 62.42, a na posljednja dva natjecanja u Chorzowu i Ostravi 61.25 i 60.52 m.

“Cijela ova godina je teška i specifična. Međutim, iz nje smo uzeli najbolje što smo mogli. Sada imam godinu više za pripremu za olimpijske igre u Tokiku,” poručila je na kraju Kolak.