Špotakova prva, Kolak nije briljirala u Ostravi

Atletika 8. ruj 202019:37 > 19:39
Matthias Hangst/Getty Images

Za tjedan dana započinje Hanžekovićev memorijal u Zagrebu, a hrvatska atletičarka Sara Kolak osvojila je peto mjesto na mitingu u Ostravi

Hrvatska atletičarka Sara Kolak osvojila je peto mjesto na mitingu Zlatna sprinterica u Ostravi bacivši koplje 60.52 metara.

Olimpijska pobjednica iz Rio de Janeira nije briljirala u dvorištu svjetske rekorderke Barbore Špotakove.

Sara se u Ostravi prošle godine vratila natjecanjima u velikom stilu nakon pauze duge 660 dana zbog ozljede lakta, koju je zaradila na Svjetskom prvenstvu u Londonu 2017. godine, te hicem od 64.45 metara ispunila normu za Olimpijske igre u Tokiju. Nažalost, ovoga puta nije išlo.

Bilo je ovo peto Sarino natjecanje ove sezone i drugi najslabiji rezultat nakon pobjeda u Oslu, Offenburgu i Zagrebu, te trećeg mjesta u Chorzowu.

Članica riječkog Kvarnera je u Ostravi imala samo dva ispravna hica, 60.52 u drugoj i 57.15 m u posljednjoj, šestoj seriji.

Pobjedu je ostvarila svjetska rekorderka i dvostruka olimpijska pobjednica Čehinja Barbora Špotakova sa 65.19, što je najbolji rezultat ove sezone. Druga je bila Poljakinja Maria Andrejczyk koja se u zadnjoj seriji hicem od 63.59 metara probila s petog na drugo mjesto. Treće mjesto je zauzela Čehinja Nikola Ogrodníkova sa 62.96, a ispred Sare Kolak bila je i Latvijka Lina Muze s rezultatom 62.86.

Kolak je sezonu otvorila 30. lipnja na Boysen memorijalu u Oslu pobijedivši sa 62,42 metra. Potom je 12. srpnja bila najbolja na Kupu i ekipnom prvenstvu Hrvatske na stadionu Mladosti uz Savu u Zagrebu sa skromnih 57.90.

Pobijedila je i u njemačkom Offenburgu sa 62.68 m, da bi prošle nedjelje osvojila treće mjesto na Memorijalu Kamila Skolimowska, što je održan u Chorzowu s rezultatom 61.25 metara.

Sezonu bi trebala zaključiti na Hanžekovićevom memorijalu 15. rujna u Zagrebu.