Goodell pregovara o ostanku, Adam Silver odbio NFL

Američki nogomet 21. stu 201711:09 > 11:17
(Photo by Maddie Meyer/Getty Images)

NFL liga pod velikim je pritiskom posljednjih godina, posebno prvi čovjek organizacije Roger Goodell.

Od skandala i suspenzije najboljeg quaterbacka lige, Toma Bradyja 2015. godine, preko sramotno niske kazne za Rayja Ricea nakon što je ovaj pretukao suprugu, pa sve do aktualne situacije oko člana Dallas Cowboysa, Ezekiela Elliotta, Goodell nije na najboljem glasu. Situacija je posebno važna jer je u pregovorima oko novog ugovora.

Goodell zarađuje oko 30 milijuna dolara godišnje, a prema nedavnim navodima američkih medija u pregovorima s vlasnicima klubova, tražio je povišicu, plaću od 50 milijuna dolara godišnje i doživotno korištenje privatnog zrakoplova za sebe i obitelj na račun NFL-a. Neki od vlasnika nisu dobro prihvatili te zahtjeve, a potajno je najglasniji gazda Cowboysa, Jerry Jones koji ne želi Goodellu produžiti ugovor. Inače, aktualni komesar lige na toj je poziciji od prvog rujna 2006. godine.

U međuvremenu, pojavile su se informacije kako su ljudi iz NFL-a, ovlašteni od strane vlasnika, priupitali Adama Silvera, čelnog čovjeka NBA lige, da li bi želio zamijeniti Goodella na vrhu NFL-a. Silver je ponudu glatko odbio.