Prvi međunarodni kamp američkog nogometa u Hrvatskoj

Stephen Lew/Icon Sportswire via Getty Images

Od 05.08-07.08 u Dugopolju na stadionu Hrvatskih vitezova se održava prvi međunarodni kamp američkog nogometa.

Stephen Lew/Icon Sportswire via Getty Images

Plan kampa je pozvati sve regionalne igrače ( Italia, Mađarska, Slovenija, Srbija i Bosna) te ponuditi svim onim igračima koji ljetuju u Splitu i okolici mogućnost prisustvovanja.

Kamp je zanimljiv iz nekoliko razloga: Promovira sport koji je u uzlaznoj putanji u Europi pa tako i Hrvatskoj. U Europi postoji oko 1500 klubova koji u prosjeku imaju 100 članova pa je i to odlična turistička promocija prema ciljanoj skupini te odlična promocija.

Okuplja hrvatske sportaše kako bi ih naučili novim i vrhunskim metodama i kako bi pokušali dobiti uvid u stanje kvalitete kako bi složili reprezentaciju u budućnosti.

Treneri koji dolaze su provjereni vrhunski stručnjaci koji će pružiti neprocjenjivo znanje.

Fokus kampa je razvoj igrača od 15 godina na više – bez obzira na spol kamp je otvoren svim zainteresiranima i onima koji prvi put žele probati ovaj sport ili ih zanima trenerski aspekt ovoga sporta .

Kamp će voditi vrhunski europski treneri poput Matheusa Diasa, Seana Sheltona, Grega Kleidona….