Foles među Medvjedima, novi QB u Panthersima!

Rich Graessle/Icon Sportswire via Getty Images

Nick Foles bio je junak velikog Super Bowl slavlja Philadelphia Eaglesa prije samo dvije godine, a ove srijede dobio je novi klub.

Nakon što se u sezoni 2017/2018. ozlijedio Carson Wentz, Philadelphia Eaglese oslonili su se na iskustvo Nicka Folesa koji je trebao preuzeti glavnu ulogu kreatora napada. To je učinio na senzacionalan način, a Eaglesi su osvojili svoj četvrti NFL naslov u povijesti.

U ožujku 2019. godine Foles je napokon dobio i ugovor koji je zaslužio, potpisao je za Jacksonville Jaguarse, vrijednost posla iznosila je 88 milijuna dolara od čega 50 garantirano. Samo godinu dana kasnije Foles ponovno seli, sa sunčane Floride stiže u prohladni i vjetroviti Chicago.

NFL tržište je otvoreno i već se događaju neke važne promjene, Tom Brady će karijeru nastaviti u Tampi, a Foles stiže u Chicago Bearse koji su se odrekli tek picka četvrtog kruga drafta. Očigledno, sa strane Jaguarsa ovo je bio klasični ‘salary dump’.

Promjena se dogodila i u Carolini, pomalo senzacionalno saznajemo kako su Panthersi odlučili promijeniti quaterbacka. Od 2011. godine kao prvi pick drafta momčad je vodio Cam Newton koji je prije pet godina osvojio titulu MVP-a sezone. Protekle dvije godine imao je određenih problema sa zdravljem, a očito jest kako u Panthersima ne vjeruju da će se vratiti na staru razinu pa su odlučili donijeti važnu odluku. Novi vođa navale je 27-godišnji Teddy Bridgewater kojeg je Carolina potpisala na trogodišnji ugovor vrijedan 63 milijuna dolara. Bridgewater je 2014. godine bio 32. pick NFL drafta, a prve sezone proglašen je za Novaka godine. Tada je nosio dres Minnesota Vikingsa koji su vjerovali kako su pronašli quaterbacka budućnosti. Nažalost, dvije godine nakon drafta pretrpio je tešku ozljedu koljena zbog koje je zamalo prisilno završio karijeru. Oporavljao se dvije godine, povratak se dogodio 2018. najprije u Jetsima, a zatim je bio backupDrew Breesu u New Orleansu. Interesantno, Bridgewater je pregovarao s Bearsima prije nego je postigao dogovor s Panthersima.

Konačno, dočekao je svoj trenutak i bit će svakako zanimljivo pratiti kako će se Panthersi snaći s novim QB-om. Što će se sada dogoditi s Camom Newtonom? Navodno, momčad ga je informirala da je slobodan pronaći klub putem razmjene igrača, na ugovoru još ima godinu dana radnog odnosa za plaću od 19 milijuna dolara. Čitavu karijeru proveo je u Panthersima.