Streeter Lecka/Getty Images

Američki nogomet

13.01.2019 | 09:33

NFL: Ramsi bolji od "Kauboja" za finale konferencije

Los Angeles Ramsi plasirali su se u finale Nacionalne nogometne konferencije, budući da su savladali Dallas Cowboyse sa 30:22.

Los Angeles Rams

Donald Miralle/Getty Images

Gosti su odlično krenuli, prvi stigli do touchdowna preko Amarija Coopera i vodili 7:3. Međutim, onda kao da su se domaćini razljutili i uslijedio je veliki preokret. Ramsi su gospodarili terenom i preko Andersona i Gurleya postigli dva touchdowna, za ukupnu seriju 17:0 u drugoj četvrtini i preokrenuli na 20:7.

Na početku drugog poluvremena povisili su na 23:7, a onda je uslijedio touchdown Ezekiela Elliotta i konverzija za dva poena Coopera, te ponovno unošenje neizvjesnosti u susret- 23:15. Ipak, do kraja Anderson drugim touchdownom osigurava pobjedu Ramsima, a Prescott je na drugoj strani uspio samo ublažiti i postaviti konačan rezultat.

Ovo je Ramsima prvi plasman u konferencijsko finale poslije 17 godina kada su došli do Superbowla.