Thanksgiving: Saintsi lakoćom prošli Falconse

NFL 23. stu 20185:10 > 5:32

U posljednjoj utakmici, koja je u SAD-u igrana na Dan zahvalnosti, New Orleans Saintsi su lako izašli na kraj s Atlanta Falconsima rezultatom 31:17.

Na Mercedes Benz Superdomeu u New Orleansu nije bilo previše rezultatske neizvjesnosti, jer su dominantni Saintsi već do poluvremena imali prednost od 17:3.

Počelo je touchdown-dodavanjem Drewa Breesa ka Tommylee Lewisu od 28 jardi, da bi Atlanta smanjila field-goalom Meta Bryanta koji je bio precizan sa 32 jarda (7:3).

U drugoj dionici je kicker New Orleansa Will Lutz pogodio s 22 jarda, a do poluvremena je Brees bacio i drugi touchdown, koji je za 12 jardi uhvatio Austin Carr.

Isto je učinio Dan Arnold u trećoj četvrtini, ali za 25 jardi, dok je krajem tog dijela igre i quarterback Falkonsa Matt Ryan došao do touchdown-dodavanja, kad je njegovo dodavanje za dva jarda uhvatio Calvin Ridley.

Drew Brees je do svog četvrtog touchdown-passa došao preko Keith Kirkwooda poslije pet i pol minuta posljednje četvrtine, dok je konačan rezultat postavio Tevin Coleman touchdownom za Atlantu na 1:51 do kraja.

Brees je dvoboj završio s 15 uspješnih dodavanja od 22 pokušaja, sa četiri touchdown-passa, a ukupno 171 jardom i interceptionom, dok je na drugoj strani Matt Ryan imao čak 377 bačenih jardi (35/47), presječen pass i dva touchdown-dodavanja.

Sveci su pobijedili na desetom susretu zaredom i ponovo se nalaze na vrhu ljestvice NFC-a zajedno s LA Ramsima. Obje momčadi imaju deset pobjeda i po jedan poraz. Atlanta je na 11. poziciji s omjerom 4-7.