Prescott i Elliott nanijeli novi poraz prvaku

NFL 12. stu 20185:51 > 5:52
Tom Pennington/Getty Images

Dallas Cowboysi su došli do pobjede u derbiju Istočne divizije NFC-a, a ovaj puta su u gostima pobijedili aktualnog prvaka NFL-a ekipu Philadelphije sa 27:20 i s učinkom 4-5 izjednačili se na tablici sa Eaglesima.

Hannah Foslien, Getty Images Sport

Philadelphija je ponovo razočarala svoje navijače novim porazom na domaćem terenu.

Gosti iz Teksasa su u susretu koji je do finiša prvog poluvremena više ličio na uspavanku nego na izuzetno važan dvoboj u borbi za play-off imali odgovor na sve nalete Eaglesa, a briljirali su Dak Prescott i Ezekiel Elliott.

Prescott je u posljednjim trenucima prvog poluvremena trčanjem upisao ttouchdown za 13:3, ali su se domaći u trećem periodu vratili i izjednačili na 13:13. U odlučujućih 15 minuta Prescott je imao pas za touchdown, odlični Carson Wentz je uz ekstra poen izjednačio (20:20), a Elliott je na nešto manje od tri i pol minute prije kraja novim touchdownom trasirao put do važne pobjede “Kaubojima”.

Prescott je imao 26 kompletiranih pasova za 270 jardi i jedan touchdown, a Elliot je pretrčao 151 jard uz touchdown. Wentz je predvodio svoju momčad sa 32 uspješna dodavanja za 360 jardi i dva touchdowna.