Brady postao rekorder, Chiefsi više nisu savršeni

NFL 15. lis 20185:36 > 5:39
Adam Glanzman/Getty Images

New England Patriotsi svladali su Kansas Chiefse u posljednjoj utakmici nedjeljnog NFL programa, Tom Brady i društvo slavili su s 43:40 u sjajnoj utakmici u kojoj je legendarni QB Patriotsa ostvario i važan učinak.

Kansas City je tako u šestoj utakmici sezone doživio i prvi poraz, a nakon šest kola samo su Los Angeles Ramsi neporaženi.

Dvoboj na Gillette stadionu u Foxboroughu pratilo je više od 65 tisuća gledatelja, a domaći Patriotsi sjajno su odigrali prvo poluvrijeme stvorivši prednost 24:9. Ovo je bio okršaj dvije velike quaterback zvijezde, Toma Bradyja i Patricka Mahomesa.

Brady je zahvaljujući pobjedi postao prvi QB u povijesti NFL-a s 200 pobjeda. Bacio je dodavanja za ukupno 340 yardi i jedan touchdown, dok je Mahomes loše započeo s čak dva interceptiona, no potvrdio je klasu dodavanjem za TD Tyrekea Hilla kojim je izjednačen rezultat tri minute prije kraja. Patriotsi su na koncu stigli do pobjede u posljednjoj sekundi nakon field-goala Stevena Gostokowskog s udaljenosti od 28 yardi.

Iako je dvoboj loše započeo, Mahomes je na koncu usprkos porazu ostvario čak četiri touchdowna za ukupno 352 yarde.

Od ostalih utakmica, Seattle i Oakland odigrali su utakmicu u Londonu, slavili su Seahawksi s 27:3, Washington je došao do pobjede kod Cama Newtona i Panthersa 23:17, a jedina neporažena momčad ostali su LA Ramsi nakon trijumfa protiv Denvera 23:20.