Ramsi i dalje gaze, Eaglesi poraženi od Vikingsa

NFL 8. lis 20182:20 > 2:22
Sean M. Haffey, Getty Images Sport

Los Angeles Ramsi zadržali su stopostotni učinak u ovoj sezoni NFL-a, u petom kolu bili su bolji od Seattle Seahawksa sa 33:31.

Ramsi su do trijumfa došli poslije preokreta u posljednjoj četvrtini, koju su dobili 9:0. Najzaslužniji za to bili su Todd Gurley i Cairo Santos.

Prvi je u uvodnim trenucima posljednje četvrtine ostvario touchdown trčanjem, dok je drugi field goalom donio pobjedu gostima. Treba istaknuti da je Todd Gurley ukupno imao 3 touchdowna trčanjem.

Inače, Seahawksi su kontrolirali igru od starta, počevši od prvog touchdowna preko Davisa u 11. minuti prve četvrtine. U nastavku su poene domaćima donosili Lockett i Moore preko touchdowna i Janikowski pucanjem.

Ramsi su prvi u NFC-u sa 5-0, dok je Seattle deseti sa 2-3.

Uspešan je bio i drugim tim iz Los Angelesa. Chargersi su savladali Oakland Raiderse 26:10, a ključan period viđen je u drugoj četvrtini, kad su domaći preko Ekelera i Gordona došli do touchdownova i stekli nedostižnu prednost.

Chargersima je to treća pobjeda i uz dva poraza oni su šesti u AFC-u, Raidersi su zabilježili četvrti poraz za posljednje mjesto.

Minnesota Vikingsi su savladali prvake Eaglese 23:21, odličnom igrom u prvom poluvremenu, kad su stekli prednost 17:3. Eaglesi su u posljednjoj četvrtini probali napraviti povratak, ali su na kraju uspjeli samo ublažiti poraz (15:3).

Za njih je to treći poraz u sezoni i sada su 11. u NFC-u. Vikingsi su sedmi sa 2-1-2.

U ostalim utakmicama dana Texansi su u teksaškom derbiju bili bolji od Cowboysa sa 19:16 nakon produžetaka, Detroit je slavio protiv Packersa a kicker Packersa Crosby je po prvi puta u svojoj dugogodišnjoj karijeri promašio četiri field goala u jednoj utakmici.

Patrick Mahomes i njegov Kansas City upisali su i petu pobjedu u pet utakmica protiv najbolje obrambene momčadi lige Jaguarsa.