Najava NFL-a: Sretan ili nesretan 13. tjedan?

NFL 2. pro 201721:28 > 21:30
Kevin C. Cox/Getty Images

Tipkovnica Frana Mihaljevića, našeg komentatora za američki nogomet, još jednom vam predstavlja utakmice koje ćete moći pratiti na programu Sportkluba...

Scott Cunningham/Getty Images

Atlanta Falcons – Minnesota Vikings (nedjelja, 19:00)
Falconsi i Vikingsi trebali bi odigrati najbolju utakmicu kola. Minnesota je praktički osigurala naslov u diviziji slavljem u Detroitu prošli tjedan, dok Falconsi imaju najtežu diviziju ove sezone. Trenutnih 7-4 dovoljno im je tek za posljednje wild card mjesto, no konkurencija je opasno blizu i nestrpljivo čeka svaku pogrešku.

Baltimore Ravens – Detroit Lions (nedjelja, 19:00)
Rika Lavova iz Motor Cityja utihnula je prošli tjedan porazom od divizijskih rivala. NFC konferencija je prejaka ove sezone, standardnih 10-6 možda neće biti dovoljno za doigravanje. No, AFC nema takvih problema, Ravensi sa 6-5 drže posljednje wild card mjesto i s obzirom na konkurenciju i ostale rezultate, 8-8 možda bude dovoljno.

New Orleans Saints – Carolina Panthers (nedjelja, 22:25)
Traži se nadimak za najboljeg rookeija sezone. Alvin Kamara iz utakmice u utakmicu oduševljava NFL svijet i glavni je kotačić u motoru Saintsa koji ih je odveo do 8-3. Na istom omjeru su i Panthersi koje Cam Newton uz pomoć obrane drži u borbi za diviziju. Čovjek s dva poštena suigrača radi čuda, zaslužuje iz utakmice u utakmicu nadimak Superman. Hoće li njegov kriptonit biti Alvin Kamara ili će ipak Saintsi završiti kao Doomsday u posljednjem filmu o Supermanu?

Arizona Cardinals – Los Angeles Rams (nedjelja, 22:25)
‘Zona je u zoni koja ne vodi nigdje. U novu sezonu ući će s velikim pitanjem kako dalje, tko će biti na poziciji QB, koliko može David Johnson nakon ozljede… Protivnik po mjeri za Ramse, koji su slavili protiv Saintsa prošli tjedan, pokazali da mogu dobiti najjače ekipe i ovaj vikend samo moraju poput najjačih ekipa rutinski pokupiti pobjedu. Arizona je prvi test za veliku ekipu u nastanku.

Seattle Seahawks – Philadelphia Eagles (ponedjeljak, 02:30)
Nema Shermana, Legion of Boom nije zdrav, ali nešto svima govori da je ovo utakmica gdje bi na račun luđačke domaće atmosfere i inspirirane igre svih jedinica Seattle mogao doći do pobjede. Sve im je to i više nego potrebno jer u grad dolaze Eaglesi, ekipa s najviše pobjeda ove sezone. Obrana Philadelphije je fantastična, a linija Seahawksa je sve samo ne sposobna dobro zaštititi Wilsona.

Cincinnati Bengals – Pittsburgh Steelers (utorak, 02:30)
Vontaze Burfict zaokružio je ovaj datum čim je izašao raspored. Utakmice ove dvije ekipe uvijek su na nož, neovisno o problemima i skoru ekipa u tom trenutku. Ako netko može pomoći Patriotsima slavljem protiv Steelersa to su upravo Bengalsi. Pittsburgh je prošli tjedan slavio teže od očekivanog protiv Packersa i pomalo padaju u formi, što im se ne smije dogoditi, pogotovo kad je utakmica protiv Patriotsa na vidiku.